Trampki niskie czy za kostkę?

zolte trampki do sukienki

Trampki to obuwie, które uwielbiają tysiące kobiet na całym świecie. Proste kroje trampek są ponadczasowe i na stałe weszły już do kanonu damskiej mody, dlatego każda z nas powinna mieć przynajmniej jedną parę trampek w swojej szafie. Choć jest to obuwie sportowe, to w ostatnich latach bardzo często łączy się trampki z bardziej kobiecymi, a nawet eleganckimi stylizacjami. Dostępne są różne rodzaje trampek, ale najpopularniejszy podział jest na trampki niskie oraz za kostkę.

Najpopularniejsze obuwie sportowe

Trampki Deezee to z pewnością najpopularniejsze obuwie ostatnich lat. Większość marek z branży mody umieszcza w swoich kolejnych kolekcjach trampki i to bez względu na sezon. Możemy je nosić o każdej porze roku zwłaszcza, że zimy są teraz często ciepłe i suche, ale nawet podczas mroźnej pogody z pomocą przyjdą nam trampki z dodatkowym ociepleniem. Do czego je jednak zakładać i jakie kroje wybierać? W przypadku stylizacji sportowych i miejskich, wybór rodzaju trampek jest bardzo prosty. W końcu ich przeznaczeniem jest to, by nosić je z jeansami, szortami, czy nawet wyjściowymi dresami. Długie spodnie komponują się świetnie zarówno z niskimi trampkami, jak i takimi za kostkę. Do szortów lub spodni o długości 7/8 lepiej wybrać niskie trampki. Buty za kostkę połączone z krótszymi spodniami, optycznie skrócą nam sylwetkę, dlatego takie zestawienie będzie się dobrze prezentować jedynie na posiadaczkach długich nóg.

A może trampki do sukienek i spódnic?

Od paru sezonów nosimy też trampki do spódnic i sukienek – również tych eleganckich. Takie stylizacje lepiej prezentują się z niskimi trampkami, które są z reguły też bardziej delikatne i szczupłe z wyglądu. Jasne kolory i kobiece wzory na trampkach będą pasować do letnich i zwiewnych sukni. W rockowych stylizacjach możemy pokusić się o zdecydowane kolory: czerń, boro lub granat, a także o mocne i wyraziste nadruki lub dodatki, np. w postaci ćwieków.