Botki na koturnie – moda i wygoda w jednym!

modna kobieta

Botki to jedne z najbardziej popularnych fasonów butów na jesień. W harmonijny sposób łączą w sobie funkcje estetyczne i praktyczne. Użytkowniczki pokochały je także za wyjątkową wygodę użytkowania. Podpowiadamy, jakie jeszcze zalety mają botki na koturnie.

Niepodważalne zalety botków na koturnie 

Botki na koturnie cieszą się ogromną popularnością i uznawane są przez wiele osób za buty absolutnie ponadczasowe. Popularność ta wynika z wielu czynników. Przede wszystkim warto wspomnieć o samym koturnie, który stanowi stabilniejszą i o wiele bardziej wygodną alternatywę dla wysokich obcasów. Właśnie dlatego botki a takiej wersji chętnie wybierane są szczególnie w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy pogoda jest wyjątkowo kapryśna a my narażone jesteśmy na poślizgnięcia się czy upadki.

W przypadku tego rodzaju butów niezwykle istotny jest także fason. Na rynku dostępne są bardzo różne modele tych butów, dlatego każdy z nas z pewnością znajdzie takie, które najlepiej pasują do naszego indywidualnego stylu i sylwetki. Botki na masywnej koturnie to doskonała propozycja dla kobiet, z szerokimi ramionami, optycznie bowiem świetnie wyrównują proporcje sylwetki. Długość cholewki może być dobierana indywidualne. Najbardziej pożądane są te, które sięgają za kostkę, ponieważ optycznie nie skracają nóg.

Jaki materiał botków na koturnie będzie najlepszy?

Jeżeli zdecydujemy się na ten fason butów zapewne staniemy przed wyborem odpowiedniego materiału. Od sztucznych materiałów lepsza jest naturalna skóra, która zapewnia stopom odpowiednią wentylację. Nie bez znaczenia jest także fakt, że bardzo dobrze chroni ona przed niskimi temperaturami, a używana zgodnie z przeznaczeniem nie pozwala na przenikanie wody przez materiał. Także wyściółka buta powinna zostać wykonana z naturalnych surowców. Na zimę dobrze wybrać botki obleczone futerkiem, które zapewni dobrą izolację termiczną.

Jak widać wybór botków na koturnie ma wiele zalet. Tego typu obuwie jest wyjątkowo wygodne i praktyczne, a przy tym bardzo funkcjonalne. Różne modele i fasony można z łatwością dopasować do swojego indywidualnego stylu.